Skúsenosti

Zakaždým, keď je hráč na palubovke, získava skúsenosti. No najviac skúseností získava v pohárových zápasoch, v zápasoch v Národnom Tíme a v Play-Off alebo Barážových zápasoch.

Skúsenosti pomáhajú hráčovi v mnohých ohľadoch no najviac pôsobia na detaily hry hráča a koniec-koncov aj celého tímu. Engine sa skladá z mnohých sérii potenciálnych striel, pri ktorých sa samotný hráč na základe výšky svojich skúseností rozhoduje, či vystreliť alebo nie. Skúsenejší hráč tým pádom viac rozmýšľa či vystreliť danú strelu alebo nie a vo väčšine prípadov robí správne rozhodnutia. Naproti tomu menej skúsený hráč vystrelí zo zlej pozície (dôsledok skúseností) buď z netrpezlivosti alebo preto, že nevie nájsť lepšie miesto na strelu.

Skúsenosti sa stávajú dôležitým faktorom najmä v posledných minútach riadnej hracej doby alebo v predĺžení. Menej skúsení hráči v takýchto vypatých chvíľach nedokážu tak dobre zvládať tlak ako tí skúsenejší hráči a preto koncovky zápasov kazia.

----

Súper hral kvalitnú tesnú obranu a tým Ti nedovolil dobrý strelecký pokus. Chcel by si vystreliť strelu, ktorá je nepresná a je 10 sekúnd pred klaksónom alebo budeš pokračovať v útoku a vystrelíš dobrú strelu? Hráči na palubovke si zvyčajne myslia, že je lepšie vystreliť s klaksónom. Ukázlo sa, že sa mýlia. Hráči niekedy robia zlé rozhodnutia a medzi ne patrí aj takéto. A s neskúseným PG je to ešte horšie.

V závislosti od situácie v hre, hráč dostáva odlišné skúsenosti.

PRÍKLAD: PG "1" hrá 36 minút (vrátane posledných 12-tich) v zápase, v ktorom jeho tím vyhráva 102-40

Naproti tomu PG "2" hrá 36 minút (vrátane posledných 12-tich) v zápase, v ktorom jeho tím ledva výhrá 102-100.

Z toho vyplýva, že čím tesnejšie je skóre v koncovke zápasu, tým viac skúseností hráči dostávajú.

Diskusné fórum: Skúsenosti